گواهینامه CE

نشان CE

بسیاری از محصولات قبل از فروش در اتحادیه اروپا نیاز به نشان CE دارند. نشان CE نشان می دهد که یک محصول توسط سازنده ارزیابی شده و مطابق با الزامات ایمنی ، بهداشت و حفاظت از محیط زیست اتحادیه اروپا است. این امر برای محصولاتی که در هر نقطه از جهان تولید می شوند و سپس در اتحادیه اروپا به بازار عرضه می شوند ، لازم است.

فرم درخواست خدمات OCU

چه زمانی نشان CE اجباری است؟
نشان CE فقط برای محصولاتی که مشخصات اتحادیه اروپا در آن وجود دارد و به الصاق نشان CE نیاز است ، الزامی می باشد.

برخی از محصولات به طور همزمان تحت چندین الزامات اتحادیه اروپا قرار دارند. شما باید قبل از قرار دادن علامت CE بر روی آن ، اطمینان حاصل کنید که محصول شما با تمام الزامات مربوطه مطابقت دارد. قرار دادن علامت CE به محصولاتی که مشخصات اتحادیه اروپا در آن وجود ندارد یا نیازی به ضمیمه نشان CE نیست ممنوع است.

چگونه نشان CE را بدست آوریم؟
شما به عنوان تولید کننده محصول مسئولیت اعلام انطباق با کلیه الزامات را بر عهده دارید. شما نیازی به مجوز برای قرار دادن علامت CE بر روی محصول خود ندارید ، اما قبل از انجام این کار ، باید:

   • اطمینان از انطباق با تمام الزامات مربوطه در سراسر اتحادیه اروپا داشته باشید
   • تعیین کنید که آیا می توانید محصول خود را توسط خودتان ارزیابی کنید یا اینکه مجبور هستید از یک نهاد مطلع  – Notified Body کمک بگیرید.
   • یک همخوانی مستند سازی پرونده را کنار هم قرار دهید: در مورد اسناد فنی اطلاعات کسب کنید
   • اعلامیه انطباق اتحادیه اروپا را تهیه و امضا کنیدو

هنگامی که محصول شما دارای نشان CE (در صورت درخواست مرجع ملی صالح) می باشد ، شما باید تمام اطلاعات و اسناد پشتیبانی را در مورد نشان CE ارائه دهید.

آیا به ارزیابی مستقل نیاز دارید؟
شما باید بررسی کنید که آیا محصول شما توسط یک نهاد مطلع (NB) باید آزمایش شود. شما می توانید این اطلاعات را در قوانین مربوط به محصول خود پیدا کنید: قوانین را طبق دسته بندی محصول بررسی کنید.

این مرحله برای همه محصولات الزامی نیست.

در صورت نیاز به یک نهاد مطلع ، نشان CE باید با شماره شناسه شخص مطلع شده همراه باشد. علامت CE و شماره شناسایی را می توان به طور جداگانه درج کرد ، تا زمانی که به وضوح به یکدیگر پیوند خورده باشند.

شما می توانید از پایگاه داده ناندو برای جستجوی یک نهاد مطلع استفاده کنید که می تواند محصول شما را تأیید کند.

اگر کالای شما نیازی به تأیید توسط یک نهاد مستقل ندارد ، این وظیفه شماست که بررسی کنید که مطابق با شرایط فنی است. این شامل تخمین و مستندسازی خطرات احتمالی هنگام استفاده از محصول شما است.

آیا نیاز به پرداخت هزینه ای دارید؟
اگر شما به عنوان یک تولیدکننده خود ارزیابی انطباق را خودتان انجام دهید ، دیگر نیازی به پرداخت هزینه آن ندارید. با این حال ، اگر شما تصمیم به استفاده از خدمات یک نهاد مطلع، یا اگر مشخصات اتحادیه اروپا برای محصول شما در نظر گرفته شده نیاز به ارزیابی مستقل توسط یک نهاد مطلع داشته باشد ، می بایست برای خدمات ارائه شده خود به آن آگاه باشید. هزینه بستگی به این  روش صدور گواهینامه مربوط به محصول شما و پیچیدگی محصول و غیره دارد.

فرم درخواست خدمات OCU